A modern kötszereknek, sebkötöző eszközöknek köszönhetően ma már sokkal könnyebb dolgunk van még a nehezebben gyógyulok sebek ellátásakor is.
A kötszer feladata, hogy megvédje a sebet a baktériumoktól, ezáltal csökkentse az elfertőződés kockázatát. A kötszerhasználattal azonban nemcsak a fertőzéstől óvjuk meg a sebet, de egyúttal elősegítjük annak gyorsabb gyógyulását is. Ehhez azonban nem mindegy, milyen kötszereket hívunk segítségül.
Régen jóval nehezebb dolgunk volt, ha sebet kellett ellátnunk. Elég csak a korábban széles körben használt mull-lapra gondolni, amit ma már kifejezetten tiltanak a krónikus sebellátásban. A mull-lap ugyanis nem tudja felszívni a nedvességet, hamar átázik, majd megkeményedve beleragad a sebbe, eltávolítása pedig igencsak nehézkes. Így a sebgyógyulás folyamata is jóval hosszabbá válik. A sebkötözési irányelvek mára már rengeteget változtak, és a modern sebkötöző eszközöknek köszönhetően a nehezen gyógyuló sebek ellátása is könnyen elsajátíthatóvá vált. Sajnos azonban a modern kötszerek sokszor még mindig nem elérhetőek a kórházakban a betegek számára, ezért, ha műtétre készülünk, vagy mi magunk látunk el krónikus beteget, érdemes felkészülni és tájékozódni, hogy milyen kötszerekre lehet szükségünk a sebellátáshoz. A régi berögzült módszerek és kötszerek helyett már számtalan modern készítmény áll rendelkezésünkre, hogy ezt a kényes feladatot hatékonyan és gyorsan elláthassuk. Érdemes megismerni tehát őket!
A modern kötszerek optimális és gyors sebgyógyulást biztosítanak, megfelelően felszívják a sebváladékot, megszüntetik a kellemetlen szagokat, és gondoskodnak az infekció elleni védelemről. A modern kötszerek nagy előnye továbbá, hogy egyszerűen és könnyen alkalmazható eszközök, és a beteg számára is megfelelő életminőséget biztosítanak.
A szigetkötszerek a legegyszerűbb és leggyakrabban alkalmazott steril kötszerek, amelyek az otthoni elsősegély nyújtáskor is nélkülözhetetlenek, de az operáció utáni sebek kötözésére is nagyon jól alkalmazhatóak. Ez a kötszertípus nem ragad a sebbe, bőrbarát anyagból készül, és ha filmréteggel van ellátva, akkor a kiváló nedvszívó tulajdonság és jó szellőzés mellé vízállóságot is biztosít. Az Opsite Post Op-visible posztoperációs kötszer sebpárnája az átlátszó filmnek köszönhetően könnyebben ellenőrizhető. Speciális méhsejtszerű mátrix szerkezetének segítségével pedig a váladékmennyiség is folyamatosan dokumentálható, így csökkenthetjük a kötéscserék gyakoriságát, s az ezzel kapcsolatos fertőzések kockázatát is.
A modern kötszereknek a használatát megkönnyíti, hogy mindig a seb anatómiai elhelyezkedésnek megfelelő a kialakításuk, így akár az olyan nehezen kötözhető sebeket is elláthatjuk, mint a sarok, a könyök vagy az amputációs csonkok. Különböző habkötszerek, amelyek méretre vághatók és kiváló párnázottságot biztosítanak, ezeknek a sebeknek az ellátásához nyújt segítséget.
A modern kötszereket mindig a sebgyógyulási fázisnak megfelelően választjuk ki és alkalmazzuk. Ezekkel a kötszerekkel tehát végig kísérhetjük és segíthetjük a sebgyógyulás teljes folyamatát. A sebgyógyulási folyamat utolsó fázisában figyelhető meg a hegképződés. Szerencsére ma már a modern kötszerek segítségével rengeteget tehetünk azért is, hogy megelőzzük a heg vonalának kiemelkedését, és halványítsuk a vörös, kiemelkedő hegeket. A CICA-CARE szilikon géllap használatával elősegíthetjük a sebek gyógyulását, sőt a régóta meglévő hegeket is hatékonyan kezelhetjük.
2020.06.22 09:32
2020.08.18 04:45
2020.09.16 06:31
2020.09.22 12:45
2020.09.23 17:41
2020.09.28 11:51
2020.10.02 19:42
2020.10.20 10:00
2020.11.09 07:53
2020.12.14 16:33
2021.01.15 01:38
2021.01.15 09:17